درجه حرارت بالا در لپ تاپ ASUS

درجه حرارت بالا در لپ تاپ ASUS  معمولا به دلیل شیئی ، مانند گرد و غبار و یا مو، می باشد که در فن و هیت سینک گیر کرده است. این قسمت ها به دلیل روغن کاری، به راحتی گرد و غبار و مو را جذب می کنند.

در این شرایط، مشکل افزایش دما حل نخواهد شد، حتی اگر از دستگاه های radiating خارجی مانند پد radiating استفاده کنید. چنین محصولاتی تنها می تواند دمای سطح را ، به جای درجه حرارت داخلی کاهش دهد.

در صورتی که مشکل دمای بیش از حد به دلیل گرد و غبار موجود در فن باشد، می توانید از تعمیرات تخصصی لپ تاپ ایسوس کمک بگیرید.

درجه حرارت بالا در لپ تاپ ASUS

لطفا با استفاده از دستگاه هوای پر فشار، مانند کمپرسور افزایش فشار هوا، داخل سیستم را تمیز نکنید. ما مواردی داشتیم که فن در مقابل فشار قوی هوا آسیب دیده است.

اگر خودتان قصد دارید سیستم را تمیز کنید، توصیه می کنیم کمپرسور هوا را در فاصله ای بیش از فاصله ی مناسب برای اسپری کردن قرار دهید. از کمپرسور افزایش فشار هوا در موقعیت بالا به پایین استفاده نکنید.

دریچه ی هوا معمولا در دو طرف لپ تاپ قرار دارد.

طراحی دریچه ی هوای برای برخی از مدل های نوت بوک به صورت  پنهان است (مانند سری (UX.اگر دریچه ی هوا در دو طرف لپ تاپ نبود ، در بخش محور چرخشگاه لپ تاپ قرار دارد. (به صورت قرمز در تصویر زیر نشان داده شده است)

توجه: دستورالعمل فوق برای تمیز کردن فن  برای برخی از مدل ها (مانند سری T100) توصیه نمی شود .

اگر مشکل شما حل نشد، لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی ایسوس تماس بگیرید.

منبع: درجه حرارت بالا در لپ تاپ ASUS

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.