رفع مشکل کاهش سرعت لپ تاپ سرفیس

رفع مشکل کاهش سرعت لپ تاپ سرفیس را قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم.

اگر لپ تاپ surface شما سرعت سابق خود را ندارد و آهسته تر عمل می کند،راه های زیررا دنبال کنید تا مشکل را پیدا کرده و آن را حل نمایید.

مشکل کاهش سرعت لپ تاپ سورفیس

ویدئو: بهینه سازی عملکرد لپ تاپ سرفیس.

  • تنظیمات Power Mode در حال استفاده را بررسی کنید

دستگاه های جدید دارای Power Mode قابل تنظیم می باشند که به شما اجازه می دهد که بین بیشترین طول عمر باتری و بهترین عملکرد تعادل برقرار کنید. برای مشاهده این تنظیمات، نماد باتری را در نوار وظیفه انتخاب کنید. اسلایدر Power Mode  را در صورتی که دستگاه شما پشتیبانی می کند، در حالت  Better performance or Best performance ( عملکرد بهتر و یا بهترین عملکرد ) قرار دهید.

  • از راهنمایی های ویندوز برای بهبود عملکرد Surface استفاده کنید

اگر عملکرد Surface شما آهسته است، به نکات مربوط به بهبود عملکرد کامپیوتر در ویندوز ۱۰ مراجعه کنید تا نحوه ی بهبود عملکرد Surface خود را فرا بگیرید.

  • Surface خود را خنک کنید و به منبع تغذیه متصل شوید

Surface شما ممکن است خیلی داغ شده باشد. Surface خود را به جایی خنک تر ببرید،حدود پنج دقیقه صبر کنید و ببینید که آیا سرعت عملکرد آن افزایش می یابد یا خیر. در صورت امکان، Surface خود را به منبع تغذیه وصل کنید.

اگر شما برنامه ای که شامل حجم زیادی از حافظه می شود مانند پخش ویدئو یا بازی را اجرا می کنید، چند دقیقه آن را ببندید. این ممکن است باعث کاهش سرعت Surface شما شده باشد.

  • Surface خود را دوباره راه اندازی کنید

به start بروید و Power> Restart را انتخاب کنید.

  • تشخیص مشکلات مربوط به سخت افزار

برای کمک به تشخیص مشکلات مربوط به سخت افزارهای خاص در Surface ، سعی کنید از ابزارهای زیر استفاده کنید که در ویندوز ساخته شده اند.

ابزار تشخیص حافظه ویندوز

برای تشخیص اینکه آیا حافظه Surface شما به درستی کار می کند، ابزار تشخیص حافظه ویندوز را اجرا کنید.

۱ – جعبه جستجو را در نوار وظیفه انتخاب کنید، واژه ی Memory را تایپ کنید و از نتایج جستجو، Windows Diagnostic Memory (تشخیص حافظه ویندوز) را انتخاب کنید.

۲ – سپس راه اندازی مجدد کنید و مشکلات را بررسی کنید (توصیه می شود).

زمانی که Surface شما راه اندازی مجدد می شود، ابزار تشخیصی اجرا می شود و حالت تست را روی صفحه نمایش می دهد. ممکن است تست غیرفعال باشد، با این حال هنوز هم در حال اجرا است. ویندوز بعد از اتمام کامل تست، به طور خودکار راه اندازی مجدد خواهد شد.

اگر ابزار تشخیص حافظه ویندوز هر گونه خطا را پیدا کرد، با ما تماس بگیرید.

ابزار بررسی خطا

برای بررسی خطاهای دیسک سخت ، ابزار بررسی خطا را اجرا کنید.

۱ – File Explorer را در نوار وظیفه باز کنید و This PC را انتخاب کنید.

۲ – C : ) Windows) را فشار داده و نگه دارید (یا راست کلیک کنید) و Properties را انتخاب کنید.

۳ – نوار ابزار را انتخاب کنید و در زیرError checking  (بررسی خطا)، check را انتخاب کنید.

از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.

اگر هنوز مشکل سرعت در لپ تاپ سرفیس خود را دارید به نمایندگی سرفیس مراجعه فرمایید و مشکل خود را در سریع ترین زمان ممکن رفع نمایید.

منبع: رفع مشکل کاهش سرعت لپ تاپ سرفیس

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.