مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس تقریبا رایج است و اگر مشکلی در صفحه نمایش لپ تاپ خود دارید، لطفا به موارد زیر و راه حل های آن ها مراجعه کنید.

مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ASUS

دلایل احتمالی که موجب تصاویر  خراب / تار / بسیار شفاف می شوند عبارتند از:

۱٫ درایور کارت گرافیک نصب نشده است / نسخه به روز رسانی نشده است / نسخه اشتباه نصب شده است.

الف. آیا درایور کارت گرافیک را قبل از اینکه مشکلاتی در تصاویر به وجود بیاید، بروز رسانی کرده اید؟ اگر بله، این مشکل احتمالا ناشی از درایور به روز شده است.

پیشنهاد می کنیم همان درایور را از سایت ASUS دریافت کنید. اگر چه بعضی از فروشندگان کارت گرافیک این نسخه را منتشر می کنند اما ممکن است آنها تست سازگاری را نگذرانده باشند.

ب .اگر درایور کارت های گرافیک را قبل از اینکه عملکرد نامناسب به وجود آید، به روز رسانی نکرده اید، پیشنهاد می کنیم سایت رسمی ASUS را برای یافتن یک درایور جدید برای کارت گرافیک خود ، بررسی کنید.

اگر برای لپ تاپ ایسوس خود دنبال یک تعمیرکار حرفه ای هستید و هنوز تعمیرکار لپ تاپ asus خود را پیدا نکرده اید، میتوانید به نمایندگی ایسوس مراجعه فرمایید و از متخصصین ما راهنمایی لازم را بگیرید و تفاوت را احساس کنید.

[start] -> [control panel] -> [device manager]، سپس بر روی properties  کلیک کنید تا نسخه Driver را بررسی کنید.

توجه: برخی از مدل ها دارای دو کارت گرافیک می باشند (کارت های گرافیک مجتمع و اختصاصی مانند Intel و Nvidia  ) که می توانید درمدیریت دستگاه آنها را مشاهده نمایید.

مطمئن شوید که آنها به آخرین نسخه به روز رسانی شده اند.

۲٫ حافظه غیر عادی یا مشکل سازگاری

آیا قبل از نقص در عملکرد حافظه آن را تعویض کرده اید و یا آن را توسعه داده اید؟ پیشنهاد میکنیم به تخصیص قبلی خود بازگردید.

۳٫ برنامه

آیا هنگام اجرای برخی از برنامه ها / برنامه های کاربردی، مانند بازی ها یا نرم افزار پردازش تصویر که در هنگام اجرای برنامه بیشتر سیستم را اشغال می کند، در صفحه نمایش خود مشکل دارید؟

راه حل پیشنهادی:

الف. درایور کارت گرافیک را به روز رسانی کنید

ب. الزامات سخت افزاری را برای اجرای این نرم افزار (در سایت رسمی نرم افزار) بررسی کنید.

سؤال های متداول دیگر و راه حل

۱٫ هنگامی که لپ تاپ را راه اندازی می کنید، تصویر ظاهر می شود اما پس از وارد شدن به دسکتاپ، تصویر وجود ندارد (خالی است) .

شما می توانید صفحه خوش آمدید (welcome page)  ویندوز را در هنگام راه اندازی ببینید، اما پس از ورود به دسکتاپ صفحه کاملا سیاه می شود. علت معمولا از درایور کارت گرافیک می باشد.

۲٫ هیچ تصویری بر روی مانیتور خارجی نمایش داده نمی شود

الف. از کلید های بسیار کاربردی  (Fn + F8) استفاده کنید.

ب. کابل های مانیتور را با کابل های کوتاه تر جایگزین کنید. بعضی از کابل ها ممکن است با ضعیف شدن سیگنال ها مشکل داشته باشند، به ویژه کابل های VGA (D-SUB) با سیگنال آنالوگ.

** اگر مشکالت فنی که با آن روبرو می شوید حل نشد ، لطفا با مرکز خدمات ASUS برای دریافت اطلاعات / راه حل بیشتر تماس بگیرید.

اگر هرگونه سوال یا مشکلی درباره مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس می‌توانید از تعمیرات لپ تاپ ایسوس سوال کنید

منبع: مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ ایسوس

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.