مشکل اتصال وایرلس در ایسر

اگر مشکل اتصال وایرلس در ایسر خود دارید، این مشکل یکی از موارد زیر خواهد بود:
۱٫ مشکل با خود اتصال وایرلس
۲٫ مشکل با تنظیمات لپ تاپ
۳٫ درایورهای وایرلس Acer از دست رفته /از کارافتاده یا قدیمی شده است.

ساده ترین و اغلب موثر ترین راه برطرف کردن مشکلات مربوط به اتصال وایرلس ریبوت کردن دستگاه Acer است تا ببینید آیا مشکل حل می شود یا خیر. اگر این ریبوت کار نکرد، پس به خواندن ادامه دهید، اما همیشه بهتر است اول آن را امتحان کنید.

  • مشکل در اتصال وایرلس ایسر

برای حل کردن این مشکل باید سعی کنید با دستگاه دیگری متصل شوید. اگر اتصال وایرلس برای دستگاه دیگری کار می کند، این مورد مشکل ایجاد نکرده است.

  • مشکل در تنظیمات لپ تاپ ایسر

اغلب موارد مشکل با اتصال وایرلس ایسر فقط این است که دکمه “wireless” ناخواسته خاموش شده است. بسیاری از کاربران حتی نمی دانند که چنین دکمه ای در آنجا وجود دارد، بنابراین اغلب به صورت تصادفی تغییر داده می شود.

نحوه فعال سازی شبکه های وایرلس لپ تاپ ایسر

نحوه فعال سازی شبکه های وایرلس لپ تاپ ایسر

در برخی از مدل های Acer می توانید ترکیبی از کلیدهای روی صفحه کلید را برای فعال یا غیرفعال کردن شبکه وایرلس استفاده کنید، در مدل های دیگر یک سوئیچ وایرلس در جلو یا  کنار لپ تاپ وجود دارد. یک فهرست در بخش زیر از چند مدل مختلف و جایی که دکمه های کشویی وایرلس می توانند قرار بگیرند وجود دارد. اینها عبارتند از:
• یک  دکمه wireless بالای صفحه کلید
•  یک دکمه کشویی در جلو یا کنار لپ تاپ
• فشردن همزمان  کلید های Fn(Function)  با دکمه دیگری که در صفحه کلید آیکون وایرلس دارد. آیکون وایرلس شبیه یکی از تصاویر زیر است

ایکون شبکه

اگر برای لپ تاپ ایسر خود دنبال یک تعمیرکار حرفه ای هستید و هنوز تعمیرکار لپ تاپ ایسر خود را پیدا نکرده اید، میتوانید به نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر مراجعه فرمایید.
مراجعه فرمایید و از متخصصین ما راهنمایی لازم را بگیرید و تفاوت را احساس کنید.
فعال / غیر فعال کردن وایرلس در مدل های مختلف لپ تاپ Acer
• کلید روشن / خاموش وایرلس –   fn + F5
مدل Acer Aspire 1000/1640Z/1690/2012- کلید های تعویض بالای صفحه کلید
• سری های Aspire 2000 – دکمه جلو لپ تاپ (به غیر از Acer Aspire 2010  نکته بالا را نگاه کنید)

Aspire 3005 • – دکمه پایین سمت راست لپ تاپ
Aspire 5612 •- دکمه کنار لپ تاپ
Aspire 9302 • – دکمه آبی سمت چپ لپ تاپ
Aspire 94xx • – دکمه زیر کلید Lock
Aspire One • – دکمه کشویی در جلو لپ تاپ (جاییکه معمولا قفل لپ تاپ قرار دارد). اگر نور LED به سمت راست این دکمه روشن باشد، پس وایرلس روشن است، در غیر این صورت، دکمه را به سمت آیکون آنتن بکشید
•سری های Extensa 2000/2500 –  دکمه بالای صفحه کلید
• ۳۰۰۰/۳۰۲۰/۳۴۰۰/۴۰۰۰Ferrari- دکمه جلوی لپ تاپ

  1. درایورهای وایرلس Acerاز دست رفته / از کار افتاده یا قدیمی
    اگر اطمینان پیدا کردید که اتصال وایرلس کار می کند و شبکه وایرلس در لپ تاپ شما غیر فعال نشده و هنوز با اتصال وایرلس خود مشکلی دارید، پس احتمالا به درایورهای وایرلس Acer مربوط می شود. درایورها باید آپدیت باشند و ممکن است از کار افتاده یا قدیمی شده باشند.

برای آپدیت درایورهای وایرلس خود دو گزینه دارید:
۱٫می توانید درایور خود را جستجو، دانلود و نصب کنید یا
۲٫ می توانید از یک ابزار آپدیت درایور برای آپدیت درایور های خود (و به طور خودکار تمام درایور ها را به روز نگه دارید) استفاده کنید

هر دو گزینه به یک اتصال اینترنتی نیاز دارند، بنابراین برای حل مشکل اتصال وایرلس، باید از یک اتصال سیمی استفاده کنید

برای نصب درایور به صورت دستی، باید از درایورهای از کار افتاده یادداشت بردارید  و آنها را از وب سایت Acer دانلود کنید. سپس می توانید آنها را نصب کنید (ممکن است دستورالعمل هایی برای این کار در وب سایت Acer وجود داشته باشد)
همچنین می توانید به روز رسانی خودکار درایور را انتخاب کنید. یک ابزار به روز رسانی درایور دستگاه شما را برای شناسایی درایورهای از دست رفته اسکن می کند و سپس به صورت خودکار آنها را دانلود و نصب می کند. این کار می تواند زمان و دردسرهای زیاد را کم کند، زیرا نرم افزار به روز رسانی های زمانبندی شده را انجام می دهد تا تمام درایورهای شما به روز شوند.

می توانید آپدیت های درایور Acer را دستی دانلود کنید یا از یک ابزار آپدیت درایور استفاده کنید.

اگر هنوز مشکلات اتصال وایرلس لپ تاپ ACER را دارید به نمایندگی ایسر مراجعه فرمایید و مشکل خود را در سریع ترین زمان ممکن رفع نمایید.

منبع: مشکلات اتصال وایرلس در لپ تاپ ACER چیست

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.