نحوه استفاده از باتری و آداپتور لپ تاپ ASUS

نحوه استفاده از باتری و آداپتور لپ تاپ ASUS را قصد داریم در این مقاله مورد بررسی قرار دهیم، پس تا آخر این مقاله را دنبال کنید.

راهنمای آداپتور

  1. لطفا از آداپتور اصلی ASUS برای لپ تاپ خود برای جلوگیری از مشکل ناسازگاری استفاده کنید.
  2. سعی کنید در هنگام استفاده از آداپتور آن را روی زمین قرار ندهید.چرخ های صندلی ممکن است به کابل آسیب برساند و منجر به اتصال کوتاه یا اتصال شل درکابل شود.
  3. از آداپتورهای مختلف در مدل های مختلف استفاده نکنید. دوشاخه در اندازه های مختلف در هنگام اتصال ممکن است باعث آسیب شود.
  4. حتی اگر اندازه DC جک یکسان باشد، از یکسان بودن مشخصات آداپتور (به عنوان مثال ۱۹ / V 4.74A ) نیز اطمینان حاصل کنید. آداپتور یا لپ تاپ ممکن است به علت استفاده نادرست آسیب ببینند.

اگر برای لپ تاپ ایسوس خود دنبال یک تعمیرکار حرفه ای هستید و هنوز تعمیرکار لپ تاپ asus خود را پیدا نکرده اید، میتوانید به نمایندگی ایسوس مراجعه فرمایید و از متخصصین ما راهنمایی لازم را بگیرید و تفاوت را احساس کنید.

 عیب یابی: هیچ برقی از آداپتور تامین نمی شود

  1. لطفا بررسی کنید که آیا اتصال آداپتور شل است یا خیر (چنانچه در تصویر زیر مشخص شده است:A – دو شاخه سیم برق ، B – دو شاخه قسمت خروجی ، C – دو شاخه ی قسمت (NB، یا می توانید در محل های خروجی مختلف امتحان کنید.
  2. لطفا بررسی کنید که آیا آسیبی بر روی کابل آداپتور وجود دارد. اگر وجود دارد، با یک آداپتور جدید امتحان کنید.

راهنمای باتری لیتیوم یون

ما معمولا باتری لیتیوم  یونی را به باتری لیتیوم استوانه ای (باتری لیتیوم یون ۱۸۶۵۰) و باتری لیتیوم پلیمر (Li-Po) (اغلب در گوشی های تلفن همراه، به شکل صاف) استفاده می شود، تقسیم می کنیم.

نحوه استفاده از باتری لیتیوم یون

باتری لیتیوم یون دارای اثر حافظه  ( memory effect) باتری نمی باشد و باتری لیتیوم یون ASUS قادر به جلوگیری از دمای بیش از حد در هنگام شارژ شدن / تخلیه بیش از حد / شارژ می باشد.

همچنین باتری لیتیوم یون دارای سیستم ” تخلیه خودکار” است، ذخیره سازی انرژی در طول شارژ / تخلیه، کمی کاهش می یابد.

اگر باتری  لیتیوم یون را تا ۰٪ تخلیه کنید، باتری آسیب دیده و قابلیت شارژ شدن را از دست می دهد، بنابراین شما باید مقدار مشخصی از انرژی را قبل از تخلیه / شارژ نگه دارید.

ما پیشنهاد می کنیم باتری لیتیوم یون را تا ۵۰-۸۰٪ برق شارژ کرده و سپس آن را تخلیه کنید. یک بار دیگر، باتری لیتیوم یون را به طور کامل شارژ کنید تا باتری refresh شود.

عیب یابی – باتری لیتیوم یونی شارژ نمی شود

  1. مطمئن شوید که آداپتور درست کار می کند. به متن بالا مراجعه کنید. عیب یابی: هیچ برقی از آداپتور تامین نمی شود.
  2. اگر باتری لیتیوم یون را می توان بیرون آورد، آن را یک بار دیگر خارج کنید.
  3. فرض کنید که باطری لیتیوم یون به دلیل منبع استفاده نشده شارژ نمی شود ، پیشنهاد می کنیم که این مشکل را با شارژ کردن باتری در طول شب با جریان کمتر، حل کنید.

اگر نتوانستید هنوز مشکل را با اطلاعات فوق حل نمایید، برای کسب اطلاعات بیشتر با تعمیرات لپ تاپ ASUS تماس بگیرید.

منبع: نحوه استفاده از باتری و آداپتور لپ تاپ ASUS

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.