نحوه صحیح خارج کردن باتری لپ تاپ ایسر

نحوه صحیح خارج کردن باتری لپ تاپ ایسر را قصد داریم آموزش دهیم.

نکته مهم:

تمام لپ تاپ ها متفاوت هستند، اما، در هنگام برداشتن باتری اصلی شباهت هایی دارند. بدین معناکه، کلیه مک بوک های جدید از باتری های مجتمع که نیاز به سرویس برای حذف دارند استفاده می کنند.

اگر از یک لپ تاپ  ویندوزی یا لینوکسی استفاده می کنید، این صفحه یک ایده کلی درباره نحوه برداشتن باتری لپ تاپ ارائه می دهد. اگر یک باتری لپ تاپ را جایگزین کنید، می توانید پس از حذف باتری قدیمی، باتری جدید را وارد کنید. بسیاری از لپ تاپ های اولترابوک دارای باتری هایی هستند که از خارج لپتاپ قابل دسترسی نیستند. برای خارج کردن باتری، نیاز به تعمیرکار لپ تاپ تاپ ایسر دارید.
خارج کردن باتری
۱٫ اگر لپ تاپ شما به شارژ است، آن را جدا کنید یا کابل برق را قطع کنید.
۲٫ لپ تاپ خود را برگردانید طوریکه پشت آن بالا باشد.
۳٫محل ضامن باتری را در پایین کامپیوتر پیدا کنید. تصویر سمت راست برخی از ضامن های باتری لپ تاپ ها را نشان می دهد.
۴٫ برای برداشتن باتری، کلید ضامن را به طرف مخالف بکشید و در آن موقعیت نگه دارید تا باتری آزاد شود.
۵٫ در  بعضی از لپ تاپ ها، باتری به خودی خود بیرون می آید. در برخی دیگر، باید به آرامی آن را با سر انگشتانتان بیرون بکشید
موارد دیگر
اگر چه بیشتر لپ تاپ ها تنها دارای یک ضامن هستند، در برخی از آنها برای برداشتن باتری لازم است دو ضامن کشیده شود. در این لپ تاپ ها، ضامن ها همچنان مشابه به نمونه های بالا هستند، اما لازم است هر دو ضامن همزمان باهم و معمولا به سمت یکدیگر حرکت کنند،.

در نهایت، بعضی از لپ تاپ های قدیمی تر (لپ تاپ های آی بی ام) نیز وجود دارند که به کشیدن ضامن به بیرون و فشار به سمت باتری نیاز دارند.

هیچ ضامن باتری یافت نشد
اگر نتوانستید هیچ ضامن یا دکمه ای برای آزاد کردن باتری در پایین لپ تاپ پیدا کنید، احتمالا لپ تاپ از یک مکانیزم متفاوتی برای آزاد کردن باتری استفاده میکند. لپ تاپ احتمالا نیاز به تعمیر  دارد تا باتری با جداسازی جزئی یا کامل برداشته شود.

توصیه می کنیم به مستندات لپ تاپ یا وب سایت تولید کننده مراجعه کنید تا مراحل چگونگی برداشتن باتری یا اگر برای برداشتن باتری سرویس نیاز بود را ببینید.

منبع: نحوه صحیح خارج کردن باتری لپ تاپ ایسر

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.