چرا لپ تاپ ایسوس من روشن نمی شود؟

در این مقاله قصد داریم مشکل روشن نشدن  لپ تاپ ایسوس را بررسی کنیم.

اگر نمی توانید لپ تاپ را روشن کنید، می توانید بر اساس شرایط خود به راه حل های زیر مراجعه کنید.
چراغ پاور نشانگر این است که چرا لپ تاپ شما روشن نمی شود (در مربع قرمز تصویر زیر مشخص شده است)
چراغ پاور روشن است، لطفا به راه حل شماره ۱ مراجعه کنید
چراغ پاور خاموش است، لطفا به راه حل شماره ۲ مراجعه کنید

اگر به دنبال تعمیر کار حرفه ای لپ تاپ ایسوس هستید میتوانید به راحتی با نمایندگی ایسوس تماس بگیرید و مشکلات خودتان را حل کنید.

چرا لپ تاپ ایسوس من روشن نمی شود

راه حل شماره ۱:
“چراغ پاور روشن است” به این معنی است که سیم برق و آداپتور ac در حال کار هستند، اما دستگاه به علت اختلال در سایر اجزای اصلی، قادر به بوت شدن نیست.
a. لطفا باطری لیتیوم یون را بردارید (برای برخی از مدل های نوت بوک وجود ندارد. اگر نوت بوک شما از باتری غیر قابل تعویض استفاده می کند، از این مرحله عبور کنید) و مستقیما از آداپتور ac برای شارژ دستگاه استفاده کنید.
b. تمام دستگاه های خارجی پرتابل مانند دستگاه های USB، کارت حافظه، کابل اینترنت، HDMI، CD-ROM و غیره را قطع کنید.
c. قبل از اینکه اختلال رخ دهد، سعی کردید پارتیشن هارد دیسک یا حافظه را گسترش دهید؟ اگر بله، لطفا این گسترش ها را حذف کنید.
d. آداپتور ac را قطع کنید، سپس دکمه پاور را برای مدت ۱۵ ثانیه فشار دهید و نگه دارید
e. لطفا باتری را دوباره نصب کنید و دستگاه را مجددا راه اندازی کنید.

 

راه حل شماره ۲:
چراغ پاور خاموش است” به این معنی است که هیچ منبع برقی توسط آداپتور ac وجود ندارد یا اجزای اصلی ممکن است غیرعادی کار کنند و دستگاه نتواند بوت شود
a. باتری (برای مدل های باتری قابل جابجایی) را بردارید و بررسی کنید آیا آداپتور ac شل است (در تصویر زیر مشخص شده است: A- کابل برق وصل باشد،B- قسمت پریز وصل باشد، C- قسمت NB وصل باشد) یا سعی کنید به پریز برق دیگری بزنید.
b. هر گونه آسیب بر روی کابل آداپتور ac را چک کنید. اگر آسیب دیدگی پیدا شد، یک آداپتور ac دیگر را امتحان کنید.
c. دکمه پاور را برای مدت ۱۵ ثانیه فشار دهید، سپس باتری را دوباره نصب کنید (برای مدل های باتری قابل تعویض) یا آداپتور ac را وص کرده و دستگاه را ریستارت کنید (برای مدل های باتری غیر قابل تعویض).
روشن نشدن لپ تاپ ایسوس

اگر مشکل روشن نشدن لپ تاپ ایسوس شما هنوز هم برطرق نشده است میتوانید با تعمیرات لپ تاپ ایسوس تماس بگیرید و از مشاوره های این نمایندگی بهره مند شوید.

منبع: چرا لپ تاپ ایسوس من روشن نمی شود؟

استفاده از مطالب وب سایت تعمیر لپ تاپ فقط برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به ویرا تعمیر می‌باشد.